Jaki kurs wybrać w dobie pandemii?

Clever > Bez kategorii > Jaki kurs wybrać w dobie pandemii?

Jaki kurs wybrać w dobie pandemii?

I znów mamy wrzesień, czas powrotu do szkoły i do wszystkich zajęć pozalekcyjnych. Nawet w świecie wciąż szalejącej pandemii rodzice, jak każdego roku, stają przed wyborem dodatkowych zajęć, w tym zajęć z języka obcego.

Nie wiemy, co wydarzy się w następnych tygodniach – przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym w zeszłym tygodniu poszły do przedszkoli i szkół, ale jak potoczą się losy edukacji stacjonarnej – nikt tego nie wie. Dlatego tak wielu rodziców zastanawia się jaka forma zajęć będzie najlepsza dla ich pociech, uwzględniając jakość edukacji oraz bezpieczeństwo.

Dorośli wybierający zajęcia dla siebie stoją przed takim samym dylematem.

ZAJĘCIA STACJONARNE

Wszyscy właściciele szkół językowych od miesięcy przygotowywali i nadal przygotowywują się na powrót uczniów na zajęcia stacjonarne.

Nie wszystkie szkoły zdecydowały się na ten krok i zdecydowały pozostać w formule online. Wiadomo, jak ważne jest bezpieczeństwo, jednak po miesiącach zdalnej nauki dzieci są bardzo stęsknione za sobą nawzajem oraz za spotkaniami z lektorami w realu.

Co robią szkoły językowe, by zabezpieczyć się przed falą zarażeń? Jest cała lista środków, które będą wykorzystane w najbliższych miesiącach:

• przygotowujemy zajęcia tak, aby między grupami były przerwy wystarczająco długie, żeby jedna grupa uczniów zdążyła wyjść nim przyjdzie kolejna grupa dzieci/młodzieży lub dorosłych
  • na uczniów będą czekać płyny do dezynfekcji rąk, które uczniowie będą zobowiązani zaaplikować zaraz po wejściu do szkoły
  • w szkole uczniowie zobowiązani są do noszenia maseczek, które można zdjąć podczas zajęć, dopiero w klasie
  • tego uczniowie nie będą lubić, to pewniak, ale zabezpieczamy uczniów w taki sposób, że będą siedzieć w odpowiedniej odległości od siebie – 1,5 m
  • lektorzy będą zabezpieczeni przyłbicami i zgodnie z procedurami będą pracować w znacznej odległości od uczniów
  • sale będą wietrzone i dezynfekowane po każdej grupie

Mamy nadzieję, że te wszystkie obostrzenia nie zabiorą radości z zajęć naszym uczniom ani lektorom.

ZAJĘCIA ONLINE

Od marca, w efekcie pandemii i z powodu wszelkich obostrzeń,  większość szkół weszła w tryb online. Formuła, która wcześniej przekonywała tylko co niektórych, zaczęła być naszą rzeczywistością w edukacji. Pomimo wstępnego oporu części uczniów, pod koniec roku szkolnego okazało się, że zajęcia online zdały egzamin i zyskały bardzo wielu zwolenników. Co więcej, niektórzy uczniowie ze względu na wygodę i oszczędność czasu zdecydowali się na kontynuację zajęć właśnie w takiej formie.

Zajęcia online są wspaniałym rozwiązań dla wszystkich, którzy:

• zależy im na oszczędności czasu – nie tracimy go na dojazdy do miejsc, w których odbywają się stacjonarne zajęcia: również sam proces uczenia się możemy tak zaplanować i rozłożyć w czasie, aby współgrał z innymi obowiązkami czy zajęciami dnia codziennego
  • lubią mieć możliwość zajęć z każdego miejsca na świecie – szczególnie ważne dla osób, które podróżują i nie potrafią zdeklarować się na zajęcia w jednym miejscu o stałej porze
  • lubią pracować swoim tempem – przy zajęciach indywidualnych online niesamowitym atutem są bardzo zindywidualizowane zajęcia co powoduje, że zajęcia są jeszcze bardziej efektywne
  • lubią różnorodność –  zajęcia online w Łodzi wykorzystują wiele różnorodnych form prezentacji i przez to wykorzystywane metody potrafią na wiele sposobów zaciekawić słuchacza.

Obie formy zajęć są aktualnie dostępne dla chętnych kursantów. My w szkole Clever startujemy z zajęciami stacjonarnymi, ale jesteśmy także online-ready, czyli w gotowości w każdej chwili “przeskoczyć” na zajęcia w wirtualnej klasie.

Wielu z naszych uczniów jednak od początku decyduje się na zajęcia w wersji online i takie decyzje też doskonale rozumiemy. Wiemy, że sytuacja jest wyjątkowa i staramy się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim naszym uczniom oraz szanujemy ich indywidualne decyzje co do formy zajęć.

Życzymy efektywnego roku szkolnego, niech szalejący wirus nie zabiera nam możliwości rozwoju. Wszystkiego dobrego!

Małgorzata Wesołowska