Clever > Bez kategorii > Hiszpański – najlepsza inwestycja w naukę języka obcego

Hiszpański – najlepsza inwestycja w naukę języka obcego

Hiszpański – najlepsza inwestycja w naukę języka obcego

Chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje i do swojego CV dodać drugi najczęściej używany język na świecie, a może marzy ci się swobodnie zamówić sangrię w hiszpańskiej restauracji, dogadać się z instruktorem surfingu w Panamie, obejrzeć bez napisów La Casa de Papel albo zgłębić tajniki latynoskiej kultury poprzez naukę języka Ameryki Środkowej i Południowej? Znajomość języka hiszpańskiego da ci wszystkie te możliwości i dużo więcej.

Drugi język na świecie

Tak, to prawda. Językiem hiszpańskim posługuje się już ponad półtora miliarda osób na świecie. Obowiązuje jako język urzędowy w 21 krajach, co daje ponad 500 milionów hispanohablantes na całej Ziemi. Językiem Hiszpanii mówi zatem cała Ameryka Południowa (z wyjątkiem Brazylii) i Środkowa, w tym kraje tak duże jak Argentyna, Meksyk czy Kolumbia. W Stanach Zjednoczonych ekspansja języka hiszpańskiego jest tak zaawansowana, że na Florydzie, w Nowym Jorku czy Kalifornii jego znajomość wystarczy do normalnego funkcjonowania. Warto wiedzieć, że język hiszpański jest zaraz po języku angielskim drugim najczęściej wybieranym do nauki językiem obcym na całym świecie.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakiego języka się uczyć, a argumenty liczbowe i geograficzne jeszcze cię nie przekonały, przyjrzyjmy się, do czego znajomość tego języka może przydać się w Polsce.

W pierwszej kolejności o wyborze ścieżki rozwoju naszych kompetencji decyduje to, co pomoże nam w uzyskaniu lepszego stanowiska pracy. Współpraca Polski z rynkiem hiszpańskim w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Sektory takie jak nieruchomości, budownictwo, informatyka, motoryzacja, bankowość, sektor odzieżowy oraz meblowy to największe branże, w jakich współpracujemy z Hiszpanią. Od lat mówi się o tym, że wiele firm ma problem z… językiem właśnie. Hiszpania słynie z najsłabszej znajomości języka angielskiego w Unii Europejskiej. Coraz bardziej są zatem w Polsce pożądani pracownicy ze znajomością języka hiszpańskiego, a tych wciąż brakuje.  A branże, jak widać – do wyboru do koloru. Nauka hiszpańskiego jest świetną inwestycją w przyszłość dzieci. Im wcześniej zaczną się uczyć, tym lepiej, a ich możliwości w dorosłym życiu będą dzięki temu dużo większe.

Nie tylko pracą człowiek żyje, a więc Vivir la vida

Tytuł kultowej piosenki Marca Antoniego idealnie oddaje latynoskie podejście do życia. Żyć pełnią życia, czyli cieszyć się nim, doceniać i uśmiechać niezależnie od okoliczności – to Hiszpanie i Latynosi potrafią jak nikt na świecie. Języka hiszpański oddaje to podejście do życia. Nasze kursy języka hiszpańskiego prowadzą pasjonaci, dla których hiszpańska ziemia to drugi dom. Zajęcia języka hiszpańskiego są radosne, pełne odniesień do kultury świata hiszpańskojęzycznego i dzięki temu – luźniejsze. Dlaczego?

Nie sposób nie mieć dobrego humoru ucząc się słownictwa od Alvaro Solera, trybu rozkazującego poprzez zgłębianie przepisów na churros i paellę oraz czytając teksty o dalekich podróżach do egzotycznego Belize czy Gwatemali.

Nauka języków obcych, jak muzyka, łagodzi obyczaje. Nauka języka hiszpańskiego w szczególności!

Niezależnie od tego czy kochasz podróże, szukasz opcji na dobre zatrudnienie, a może po prostu uwielbiasz naukę języków obcych i masz ochotę dobrze spędzić czas w energetycznej, słonecznej atmosferze – nasze kursy języka hiszpańskiego, zarówno indywidualne jak i grupowe, z pewnością spełnią twoje oczekiwania. Daj się zarazić hiszpańskim podejściem do życia. 🙂

¡Te esperamos! Czekamy na Ciebie 🙂